Kultúra a zaujímavosti

Tatranská Lomnica (9 km)

Nachádza sa tu Múzeum TANAPu. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Jeho súčasťou je botanická záhrada.

Kežmarok (10 km)

Kežmarský hrad
Bazilika Povýšenia sv. Kríža – neskorogotický rímskokatolícky chrám z 15. storočia.
EĽRO – Milovníci ľudových remesiel a folklóru si vychutnajú každoročný festival ľudových remesiel, ktorý sa koná začiatkom júla.
Artikulárny kostol – Jeden z piatich zachovaných evanjelických artikulárnych kostolov na Slovensku zapísaný v zozname UNESCO.

Poprad (11 km)

Gotický kostol Spišská Sobota
Chrám sv. Egídia
Podtatranské múzeum

Gánovce (14 km)

Na lúke uprostred obce Gánovce, v lokalite zvanej Hrádok, sa nachádza travertínová kopa chránená ako Národná prírodná pamiatka Gánovské travertíny. Hoc o tom na Slovensku bežný človek vôbec netuší, ide o jedno z najvýznamnejších paleontologických nálezísk na svete. 
Neďaleko sa náchadza tiež gejzír, ktorý strieka približne každých 30 minút termálnu vodu.

Tatranská Kotlina (15 km)

Belianska jaskyňa – v daždivom počasí sa dá využiť čas návštevou Belianskej jaskyne. Je to najviac navštevovaná jaskyňa na Slovensku. Najskôr je potrebné zvládnuť výstup k jaskyni a potom si už vychutnávať jej krásu.

Spišská Belá (17 km)

Kaštieľ Strážky – s týmto kaštieľom je úzko spojené meno Ladislav Mednyánszky (1852-1919). Patrí medzi hlavných predstaviteľov stredoeurópskeho maliarstva.
Múzeum Jozefa Maximiliána Peztwala.

Stará Ľubovňa (44 km)

Hrad Stará Ľubovňa – na tomto hrade podľa legendy bol väznený Móric Beňovský, kráľ Madagaskaru
Skanzen Stará Ľubovňa – predstavuje život v okolitých dedinách. Dominantou je zrubový gréckokatolícky kostolík sv. Michala z roku 1833 z dedinky Matysová.

Pieninský národný park (51 km)

Kláštor – Červený Kláštor
Zamagurské folklórne slávnosti – Pod Troma korunami v Červenom Kláštore sa každý jún organizujú folklórne slávnosti, kde sa predstavuje goralský folklór. Samozrejme nechýbajú aj hostia z iných regiónov a zo zahraničia.
Plte na Dunajci.

 

Ďalšie aktivity